Koszyk

0 - 0.00 

Strona główna

Zaćmienie i olbrzymie napięcie 1. – 7.6.2020

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zaćmienie Księżyca / olbrzymie napięcie i eksplozja / radość z zabawy / fantazja, kreatywność i zręczność albo rywalizacja, krętactwa, matactwa / wartości, kontakty, umowy i związki – kolejny rozdział / elastyczność i gotowość do nauki opłacą się

W tym tygodniu początkowo będzie panować luźna i swobodna atmosfera, ale pod koniec pojawi się olbrzymie napięcie. Astrologiczne konfiguracje pozwolą nam wykazać się dużą elastycznością, dadzą wolność w realizacji osobistych pragnień oraz działań. Dodatkowo jakość czasu zainspiruje wyobraźnię i rozbudzi kreatywne pomysły. Jednak brak energii sprawi, że możemy mieć problem z koncentracją czy zdyscyplinowanym działaniem.

(więcej…)

Więcej

… będzie przepięknie! 25. – 31.5.2020

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: … będzie przepięknie / przygrywka do kolejnej fazy / żyć wedle własnego widzimisię / zabawa z nowymi pomysłami / erotyczne napięcie – ukryte tęsknoty, lęki i obawy

Gdyby wyrazić aktualną sytuację astrologiczną w języku meteorologii, to w najbliższych dniach zapanuje pogoda wyżowa. Ogólnie będzie przepięknie i słonecznie. Rozkład ciśnienia sprawi jednak, że pozornie banalne zmiany wywrą potężny wpływ na dalszy bieg zdarzeń. Przedsmak tego mieliśmy już przed tygodniem. Pamiętajmy – jesteśmy przed zaćmieniem Księżyca, dzieją się rzeczy wielkie
i znaczące, powoli rośnie też ogromne napięcie.

jeszcze będzie przepięknie …

Przede wszystkim zapanuje teraz luźna atmosfera. Nie zabraknie nam fantazji, kreatywności, chęci do zabawy, ani zainteresowania nowymi pomysłami. Zależnie od horoskopu, okoliczności, upodobań i zaangażowania, sprawy przybiorą jednak różną postać.
Jakości czasu odpowiadają ekscytujące rozmowy, flirty, projekty artystyczne oraz spotkania ze znajomymi.
Z łatwością pozwolimy nieść się prądowi zdarzeń, bez celu czy konkretnych zamiarów popłyniemy na fali i poświęcimy temu, co akurat przynosi nam życie. Przede wszystkim osoby, dla których minione tygodnie były trudne, stresujące i frustrujące, mogą zrobić sobie przerwę i odpocząć od szarej codzienności.

Ponieważ – ogólnie rzecz biorąc – nie mamy teraz do dyspozycji zbyt wielkiej energii, to ochota na trudne, wymagające przedsięwzięcia pozostanie raczej ograniczona. W efekcie wszyscy, którzy potrzebują akcji i adrenaliny, mogą się nudzić. Podwyższona skłonność do dekoncentracji albo rozdrobnienia nie sprzyja też zadaniom wymagającym jasnego ukierunkowania, wytrwałości czy dyscypliny.

Ubrać w słowa

Zgodnie z innym odpowiednikiem może obudzić się w nas świadomość tematów i doświadczeń, które w minionych tygodniach nie zyskały należnej uwagi. Głównie w sprawach dotyczących związków nadarzy się okazja, aby omówić istotne problemy, poszukać słów opisujących przeżycia i dzięki temu zyskać jasny obraz sytuacji. Na poziomie globalnym trudno określić konkretny kierunek zdarzeń. Naszą uwagę zaabsorbują plotki, newsy i błahostki, które na chwilę podgrzeją atmosferę. Niewykluczone, że będą kontynuowane negocjacje dotyczące finansów, sojuszy i umów. Nie przyniosą one jednak definitywnych rezultatów ani rozstrzygnięć.

Wprawdzie większość ludzi odniesie wrażenie, że niewiele się teraz dzieje, jednak pod powierzchnią zachodzą procesy, które będą miały długotrwałe znaczenie. W sposób nieświadomy do głosu dojdą niespełnione, ukryte tęsknoty, nadzieje, obawy i lęki. Wszystkie one wywrą znaczący wpływ na nasze zachowanie. W takim przypadku zaskakujące zarzuty, oskarżenia i gwałtowne ataki agresji wzbudzą spore emocje i doprowadzą do wybuchu.
Jednocześnie narastające podskórne napięcie i niecierpliwość nasilą potrzebę rywalizacji i konkurencji. Prawdziwe konsekwencje aktualnych rozgrywek ujrzymy dopiero w najbliższych tygodniach. W trudnych chwilach pamiętajmy jedno: jeszcze będzie przepięknie!

Tydzień w szczególe!

W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK na pierwszy plan wysunie się potrzeba przynależności, wspólnoty i ojczyzny. Przede wszystkim spotkajcie się teraz z ludźmi, których lubicie. Jeżeli macie odwagę otwarcie opowiedzieć o swoich nadziejach, tęsknotach oraz pragnieniach, to istnieją spore szanse, że zostaniecie poważnie potraktowani.
Gorzej, jeśli – zwłaszcza we wtorek wieczorem – do głosu dojdą zranione uczucia czy zawiedzione nadzieje. Zarzuty bądź szukanie winnego mogą teraz narobić nam sporo kłopotu. Będzie też nieciekawie, jeżeli nieproszeni spróbujemy kogoś «uszczęśliwić». Wtedy przyjemna atmosfera nagle się zepsuje. Z jakości czasu skorzystają też prace domowe i sprawy rodzinne.

Merkury w Raku, czyli romantyczne rozmowy

W ŚRODĘ i w CZWARTEK wróci radość życia, nie zabraknie nam kreatywnych pomysłów ani ochoty na zabawę. Najlepiej wykorzystacie ten czas, poświęcając się twórczym projektom czy własnemu hobby albo organizując coś wspólnie z innymi. Warto też podjąć spontaniczną decyzję. Jednak uważajcie, żeby nie przeholować i nie naruszyć obowiązujących reguł lub granic. Bo w takim przypadku konsekwencje będą bardzo nieprzyjemne.

W PIĄTEK nastrój ulegnie zmianie, do głosu dojdą drażliwość i wyczulenie. W związku z tym poczujemy potrzebę, aby w możliwie najbardziej konkretny sposób urzeczywistnić własne pragnienia i tęsknoty. Wykorzystajcie piątkowe popołudnie, żeby zrobić coś dobrego.

W SOBOTĘ spełnienie nadziei i oczekiwań będzie wyraźnie trudniejsze. Ponieważ możemy mieć problem z zaspokojeniem sprzecznych potrzeb i impulsów, to powoli da o sobie znać rosnące napięcie. W takich momentach subiektywne urazy mogą szybko przejść we frustrację, poczucie zranienia, agresję czy zgryźliwą krytykę. Poświęćcie dostatecznie dużo czasu, żeby uświadomić sobie swoje starania i potrzeby. Zobaczcie też, które z nich są w danej chwili faktycznie możliwe do zrealizowania. W razie niepowodzenia, nie szukajcie winnego, nie bądźcie też zbyt krytyczni wobec siebie czy innych. Uważność i ostrożność opłacą się.

W NIEDZIELĘ rano warto poświęcić się potrzebom i impulsom, które napłynęły poprzedniego dnia. Czas sprzyja podjęciu bardzo konkretnych kroków, niewykluczone też, że zyskacie nagłe wsparcie. Po południu wzrośnie chęć kontaktów i rozmów. Spotkajcie się
z przyjaciółmi, zrealizujcie jakieś głębokie pragnienie lub zajmijcie się kreatywnym projektem. I nie zapominajcie: jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie!

 

Zdjęcie: Pixabay
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 Mintaka. All rights reserved

Więcej

Akcja komunikacja 18. – 24.5.2020

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: akcja komunikacja / wypróbować nowe pomysły, porozmawiać o ideałach i wizjach / kontakty, związki, negocjacje i umowy w centrum uwagi: trudność z odróżnieniem prawdy od ułudy, wizji od iluzji / otwarte, bezstronne rozmowy rzucą światło na aktualną sytuację

W tym tygodniu możemy mieć problem z wyznaczeniem albo utrzymaniem konkretnego kierunku. Wiele spraw pozostanie otwartych, niejasnych i bez określonej struktury. Niewątpliwie jakość czasu sprzyja osobom, które lubią płynąć z prądem albo eksperymentować z nowymi pomysłami. Z drugiej strony skłonność do dekoncentracji, niejednoznaczność i ogólne rozmycie sprawią, że mnogość napływających bodźców może raczej mieszać i wprowadzać zamęt niż inspirować.

Żyć z dnia na dzień

Jednak osoby, które potrafią świadomie żyć z dnia na dzień, sondować nietuzinkowe rozwiązania czy eksperymentować z nowymi opcjami, mogą liczyć na ciekawy tydzień. Niezobowiązujący flirt, nieoczekiwane spotkanie czy informacja umilą nam codzienność i otworzą nowe przestrzenie. Z jakości czasu skorzystają też przedsięwzięcia o charakterze duchowym, medytacyjnym oraz artystycznym. Cieszcie się możliwościami, jakie przyniesie Wam życie! Pamiętajcie, że nie jest to pora na umacnianie czegokolwiek, podejmowanie ostatecznych decyzji lub wyciąganie definitywnych wniosków.
Prawdopodobnie osoby, które nie posiadają wewnętrznej siły i mają skłonność do rozdrabniania się, będą miotane przez zewnętrzne okoliczności jak liście na wietrze albo zatoną we mgle. Z kolei w tych, którzy potrzebują bezpieczeństwa i przewidywalności duża otwartość oraz brak namacalnych struktur wzbudzą poczucie dezorientacji lub niepewności.

Nie czas na umowy czy zobowiązania

Przede wszystkim w mediach, oświacie, kontaktach społecznych, handlu oraz komunikacji zostaną uruchomione konstruktywne procesy. Na pewno weryfikacji ulegną projekty i pomysły, które w tych dziedzinach pojawiły się w minionych tygodniach albo wręcz miesiącach. Sprawdzimy teraz, czy są przydatne i możliwe do zrealizowania. Niewykluczone, że nowe informacje pozwolą nam wyjaśnić nieporozumienia i błędy oraz wprowadzić stosowne poprawki. Również w związkach, w kręgach przyjaciół, kolegów i znajomych będziemy mogli wyjaśnić nieporozumienia i błędne interpretacje. Akcja komunikacja!
Czas nie sprzyja rozmowom na temat nowych umów ani zawieraniu tychże. Nieznane, niewyjaśnione zobowiązania albo nieświadome nadzieje łatwo zafałszują ich wynik. Ewentualnie szybkie tempo zmian sprawi, że nasze założenia okażą się błędne, doprowadzą tylko do frustracji i rozczarowań.

Odróżnić wizję od iluzji

Osoby, które wykorzystają okazję, żeby zebrać pomysły czy informacje, porozmawiać o swoich wizjach i ideałach, ale nie będą się do niczego zobowiązywać, mogą w późniejszym czasie skorzystać z poczynionych teraz doświadczeń.
Reasumując, dopiero pod koniec lipca zdołamy odróżnić wizję od iluzji i zdecydować o dalszym kierunku działania. Wszyscy, którzy w najbliższym tygodniu dadzą się zwieźć pokusom, zejdą na złą drogę, spróbują znaleźć definitywne rozwiązania albo PRAWDĘ, zbłądzą lub później doznają rozczarowań.
Przede wszystkim w ruchu drogowym, komunikacji oraz sprawach finansowych trzeba zachować szczególną ostrożność. Początkowo w wielu sytuacjach nie będziemy wiedzieć, o co chodzi. Przekonania, nadzieje albo obawy znacząco wypaczą obraz rzeczywistości.

Tydzień w szczególe!

Po dość zachowawczym starcie, PONIEDZIAŁEK i WTOREK zdominuje pragnienie działania oraz zorganizowania czegoś. Ponieważ nadal możemy odczuwać silną potrzebę bezpieczeństwa i mieć problem z koncentracją, będziemy też podatni na obrazy i nastroje, to konstruktywne wykorzystanie początku tygodnia okaże się niełatwe. Spróbujcie zająć się tematami, które sprawiają Wam radość i Was inspirują, ale nie muszą przynosić natychmiastowych efektów.
Z panującego teraz ożywienia szczególnie skorzystają projekty o artystycznym i kreatywnym charakterze. Czas nie sprzyja pracom wymagającym cierpliwości i uwagi. Dodatkowo zwłaszcza we wtorek pojawi się skłonność do fiksacji na określonych oczekiwaniach i wyobrażeniach, chęć zakwestionowania obowiązujących reguł, a także sprowokowania tych, którzy mają coś do powiedzenia. Zadbajcie o odpowiednią dawkę (fizycznego) ruchu lub stawcie czoło jakiemuś intelektualnemu wyzwaniu. Nie dajcie się sprowokować.

Słońce w znaku Bliźniąt

W ŚRODĘ i w CZWARTEK żądza czynu ustąpi miejsca refleksji, marzeniom i tęsknotom. Jednocześnie wyraźnie wzrośnie pragnienie rozkoszy, kontaktów oraz wymiany myśli. Wykorzystajmy ten czas na rozmowy o rzeczach, które nas interesują i inspirują. Oba dni warto spożytkować na dyskusje o ukrytych pragnieniach, wizjach, ideałach i kreatywnych pomysłach, a także na flirty, romantyczne spotkania albo muzyczne przedsięwzięcia. Bądźcie otwarci na świat i ciekawi wszystkiego, co teraz zobaczycie.
Szukajcie inspiracji, nie podejmujcie jednak pochopnych decyzji ani nie dajcie się nakłonić do czegoś, co nie odpowiada Waszej prawdziwej naturze. W środę o 15:49 Słońce opuści znak Byka – czas na Bliźnięta!

Akcja komunikacja

PIĄTEK przyniesie nam ciekawe szanse i impulsy. Ranek upłynie pod znakiem zmysłowych doznań. To dobra pora, żeby zastanowić się nad własnymi tęsknotami, pragnieniami i wizjami. Poszukajmy możliwości ich wyrażenia – słowem, gestem lub twórczo. Najlepiej gdybyście mogli zrobić to, rozmawiając z innymi.
O 19:38 nastąpi nów. To korzystny moment, żeby zyskać jasny obraz sytuacji. Wykorzystajcie okazję, żeby zreorientować się i dostrzec swoje przyszłe cele. Doświadczenia oraz wydarzenia tego wieczora dostarczą ważnych impulsów dla dalszego rozwoju wypadków.

WEEKEND upłynie pod znakiem kontaktów i rozmów. Lekki flirt, ekscytująca dyskusja czy wizjonerskie pomysły ożywią nas i uskrzydlą. Akcja komunikacja – ciąg dalszy. Bądźcie otwarci na możliwości i informacje, jakie teraz napłyną, patrzcie bez oceniania na wszystko, co się wydarzy, wtedy czekają Was dwa ekscytujące, inspirujące dni. Gorzej, jeśli przedwcześnie wydacie jakąś opinię, zobowiążecie się do czegoś albo zatracicie w mnogości dostępnych opcji. Czas nie sprzyja projektom wymagającym koncentracji, dyscypliny i precyzji.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 Mintaka. All rights reserved

Więcej
Translate »